HRVATSKO PRAVO

Prve online stranačke novine u Republici Hrvatskoj

 

http: www.hrvatsko-pravo.hr

http: www.hrvatsko-pravo.com

 

13. ožujak 2009.

 

           HRVATI SU DANAS POTLAČEN NAROD !

 

 

Luka Bebić :„Neka cvijeta sto cvjetova, neka živi sto mišljenja!“  

                                                                        

 

To bi zaista bila demokracija koja nam je i Ustavom zajamčena, no toga u Hrvatskoj nažalost nema.

Ta izjava je samo obična frazeologija.

 

Prava istina je ta da je naš narod u novom ropstvu i da mu njegova inteligencija nosi oportunističku orijentaciju.

 

Zakoni slobode u našoj zemlji nisu zaživjeli.

 

Niti ima ekonomskih sloboda, niti kulturnih sloboda, niti narod ima prostor u kojem bi izrazio svoje mišljenje i stavove, niti ima odgovornosti odgovornih. Sve u svemu nije ostvaren sustav slobode a sama borba za slobodu na taj način je izdana .

 

Jedan od izdajnika je i gore imenovani te skupa s mnogima sličnima kao izdajnik snosi krivnju za svu prolivenu krv za  neostvarenu slobodu kao zločinac.

 

Umjesto da su slobodan i dostojanstven narod, Hrvati su danas većinom potlačena skupina, proleteri i sirotinja pritisnuti kreditima stranih banaka kojima se kupuje kakav takav socijalni mir.

 

Današnja vlast, naša vlastita, izrabljivačka je, tiranska, reakcionarna.

 

Komunističke izdajice koje su nas držale u jugoslavenskom ropstvu nisu nikuda odletjele, samo su prepustile mjesto drugim izdajicama.

 

Umjesto demokratski ustrojene države u kojoj bi svi bili jednaki pred zakonom, svi imali jednaka prava, mi smo staleški ustrojena zajednica u kojoj na vlasti imamo čas jedan čas drugi staleško-komunistički klan.

 

Djelovati slobodno danas je u Hrvatskoj krajnje opasan zanat.

 

Mnogi se boje činjenice da djelujući slobodno mogu izgubiti namještenje, doći pred sud…

 

Zbog nedostatka slobodoumnih pojedinaca i intelektualaca hrvatski narod danas je politički nerazvijen i onesposobljen.

 

Nakon skoro dva desetljeća borbe za slobodu i demokraciju Hrvati nemaju normalne uvjete u svojoj zemlji da bi se mogli normalno baviti politikom i živjeti na način kako žive ostali slobodni narodi u Europi i svijetu.

Za mnoge kukavice i lijene intelektualce ovakvo stanje slobode izlika je za njihov nerad , poslušnost ,služenje i robovanje režimu.

 

Ta njihova služba i služenje nije na korist zajednici, to je služenje zlu i nije Bogu dostojno  ( Rim 12,7 9-13).

 

Sam režim u takvome stanju gradi svoju moć i uspjeh .Mnogi  su malodušni jer su uvjereni da sve što drugi rade nema smisla , da je glavno država a sloboda da će doći sama po sebi.

 

Mnogi  totalno šute a šutnja je specifična pojava u diktaturama.

Šute da ne upropaste obitelj, da se ne zamjere lijevo ili desno, šute i stoga što ne vide neposredna uspjeha.

Mnogi šute jer vjerojatno nemaju ili ne znaju što reći.

Šutnja i nemar postali su aktivni čimbenici naše političke realnosti.

 

Sloboda i demokracija ne stječu se bez pripravnosti i djelatnosti, nikako čuvajući namještenje, obitelj i kukavnu slobodu straha.

 

Tragikomično je što hrvatski intelektualac osim što izražava potpuni nerad taj isti nerad još želi i opravdavati.

On se čak ne libi osuditi slobodno političko stajalište ili nečiju odgovornost , djelatnost i angažman.

Nemati stajalište o mnogo toga znači biti ništica.

 

Našeg intelektualca danas ne zanima ništa osim novca, titula, položaja i sličnih uspjeha. Tu mnogi sudjeluju a kada se potegne pitanje razvoja te demokracije i drugog tu ima malo koga.

 

Svi razmišljaju na način: imam dobar auto, imam dobro plaćen posao, imam obitelj i komforan stan, vikendicu za odmor od nerada, dobro mi je , a narod, to su ionako ovce u toru za koje nikome nije briga!

 

Takvi koji tako razmišljaju nisu ništa drugo doli obična krpelj kojoj je cilj samo osobni interes i ništa drugo.

 

Usprkos svemu uvjeren sam da će demokracije jednom biti , jer koliko god da je naš narod nisko pao, vjerujem da on u svojim osjećajima još nosi ideju  slobode i volju za slobodom, da nije narod bez vrijednosti i bez prave zrelosti.

 

Vjerujem da on u sebi još ima slobodoljubivih, naprednih i progresivnih poriva.

 

A i gore će listati i cvijeće će cvjetati, bilo ili ne bilo barabe Luke jer, na svu sreću, o tome ne odlučuje on već dobri i pravedni Bog.

 

MIRKO OMRČEN